Odette Nguekeng

College Protestant du Nord

Préfet des Études

Elodie Moukole Epse Ndougnam

 

UEBC/ Projet TAAPCE

Inspecteur region nord des Écoles UEBC

 

Laure Diffomene Jotsop Epse Sandjong

 

Collège Evangélique de Nkongsamba (CEN)

Chargée de l'animation Pédagogique et Enseignante de pédagogie générale et de didactique générale à l'Ecole Normale d'Instituteurs de L'Enseignement Général (ENIEG) Privée de Nkongsamba

 

Josephine Goweh Urey

 

Focal Point – Reintegration & Recovery Project e.V.

Education officer Oxfam

Sitima Joyce Justin Mana

 

Episcopal Church of South Sudan

Head teacher

Mimii K B Rubindamayungi

 

Evangelic Lutheran Church in Tanzania (ELCT- ELVD)

Advocacy coordinator and director of Bible school

 

Ladegonde Nyirabashumba

 

INES RUHENGERI

Examination officer

Jusline Kavugho Madirisha

 

Université Libre des Pays des Grands Lacs de Butembo (ULPGL)

Junior lecturer

Juliette Mukantaganda

 

Groupe Scolaire Kagitega, created by Anglican Church

Head teacher

 

Lucie Kahambu Kighuta

 

Baptist Community in Central Africa (CBCA)

Teacher of religion

Emilienne Muhawenimana

 

Rugengera Teachnical Secondary School

Deputy in charge of education

Jean Marie Nzambimana

 

Bujumbura Anglican Diocese

Youth and Education Coordinator and Pastor

Ayaba Bongnwa Dzebam Godlove

 

Episcopal Church of South Sudan

Head teacher

Frederick Dyelagha Banboye

 

ISTP PCC/CBC

Teacher trainer in science

George Bunjingni Funjong

 

Presbyterian Secondary School Mankon

Teacher Trainer with ISTP and Vice Principal Presbyterian Church in Cameroon (PCC)

Badi Zacchaus John Awuzi

 

Episcopal Church South Sudan

Eduation project officer

Taban Francis Amosa Gworo

 

Episcopal Church of South Sudan

Education and training coordinator

Denis Rutanga

 

PIASS

Administrative assistant to the Vice Chancellor and part-time lecturer at the Faculty of Education

Barthelemy Muzaliwa Balume

 

ULPGL Bukavo

Teaching assistant

Jonas Yanga

 

Provincial Coordination of Protestant Conventions schools in South-Kuvi

Assistant in general pedagogy and didactic, teacher trainer at ULPGL/BKAVU

Adrien Bizimana

 

Anglocan Church Butare Diocese, Gikonko Parish

Head teacher

Herman Nteziryayo

 

College Baptiste de Ngarama (COBANGA)

School director, principal

IMPEQ Graduates

Dancille Nyiarugero, Rwanda.

Ernest Nkurunziza, Rwanda.

Essaw Samgwa'a, Cameroon.

Eyob Tsige Terefe, Ethiopia.

Franck Havyarimana, Burundi.

Francoise Tcheusi Sadiki, DRC.

Gérard Kasereka Tuvere, DRC.

John Tombola Tombola Barabara, DRC.

Kenyi Peter Alison Motijang, South Sudan.

Leopold Niyonzima, Rwanda.

Malona Joseph Noah Kilonga, South Sudan.

Marie Nicole Andriamamonjy Heriniaina EP Randriamanantena, Madagascar.

Mery Menjyuy Fai, Cameroon.

Meschac Vunanga Karhakabire, DRC.

Monique Nyirandikumana, Rwanda.

Nyota Kavira Sifa, DRC.

Ornella Nsoki Malanda. DRC.

Siberi Kavira Kivatsi, DRC.

Tharcisse Zirimwabagabo, Rwanda.

Yakani Stephen Amule Kolowuka, South Sudan.

 

Abigo Samuel Samson Wani, South Sudan.

Charles Gahutu, Rwanda.

Constance Nyirabigirimana, Rwanda.

Edouard Ntakirutimana, Rwanda.

Emmanuel Niyibizi, Rwanda.

Eraste Kakule Bulaya Jumapili, DRC.

Erneste Nsengiyumva, Rwanda.

Frenk Donat Oisso, Tanzania.

Jaqueline Mukanziza, Rwanda.

Jeanne d’Arc Kamaraba, Rwanda.

Joel Wani Elias Kaka, South Sudan.

Josias Kakule Nyondo, DRC.

Julienne Tuyishime, Rwanda.

Mbunwe Wepngong Emmanuel, Cameroon.

Onja Tiana Raharijaona, Madagascar.

Pala Patient Mazambi Bendela, DRC.

Pierre Murhula Kaheto, DRC.

Roger, Muhindo Binzaka, DRC.

Rosy Kyakimwe Kaliki, DRC.

Theodore Rutibabara, Rwanda.

Abraham Tamukum Tangwe, Cameroon.

Adolphe Cyemayire, Rwanda.

Athanase Rutayisire, Rwanda.

Benoit Senani, Rwanda.

Christine Nyiramana, Rwanda.

Dinah Uwizeyimana, Rwanda.

Ernest Claude Njoya, Cameroon.

Etienne Uwajyiwabo, Rwanda.

Frederick Fondzenyuy Njobati, Cameroon.

Ivy Asantewa Owusu, Ghana.

Jean Kasereka Lutswamba, DRC.

Jean Baptiste Ndamukunda, Rwanda.

Joceline Raharinaivo Falimanana, Madagascar.

Justin Uwubuntu, Rwanda.

Kavira Semerith Kamundu, DRC.

Levina Kawedi Machenje, Tanzania.

Linda Kwokwe Agyei, Ghana.

Marie Claire Ambule Mosamba, DRC.

Sophonie Kirotha Rubyagiza, Rwanda.

Valentin Nzabandora, Rwanda.